Naše služby

Zubné ošetrenie

V tejto časti nájdete zaujímavé informácie o súčasných možnostiach ošetrenia v zubnom lekárstve. Jednoduchým spôsobom sa v jednotlivých kapitolách popisujú základné postupy ošetrenia.

Laserové ošetrenie

Budúcnosť zubného ošetrenia nastáva práve teraz. S laserovým ošetrením sa už viac nemusíte obávať bolesti a nepríjemného zvuku bežnej turbínky. Namiesto pisklavých zvukov počujete už len jemný pukavý zvuk pulzujúceho laseru. Použite laseru nie je obmedzené len na trvdé zubné tkanivá a ďasna. Dnes dokážeme ošetriť aj tvárovú pokžku. Z nepreberných indikácii spomeňme aspoň vyhladzovanie vrások, laserovú epiláciu či ošetrenie akné.

CEREC

Keďže vieme že Váš čas je vzácny, s našim zubným robotom CEREC sme skrátili počet návštev potrebných na zhotovenie keramickej korunky či mostíka na minimum. S keramickou korunkou tak môzete odísť za necelú hodinku. O niečo dlhšie trvá zhotovenie mostíka. Bližšie informácie nájdete v tejto sekcii.

Rontgenologia

V našej ambulancii sme vybavení jedným z najmodernejších RTG prístrojov súčasnosti s možnosťou snímkovať objem 8x8cm,to znamená že zachytíme všetky zuby do jednej trojrozmernej snímky. Ak aj nie ste našim pacientom, môžeme Vám rtg vyšetrenie tj. OPG či CT na žiadosť Vášho lekára na našom pracovisku na počkanie urobiť. To všetko za oveľa lepšiu cenu ako konkurencia Liptovskom Mikuláši či Ružomberku. Snímkujeme v pracovné dni ,ale aj v sobotu od 10:00-12:00.

CEREC

Keďže vieme že Váš čas je vzácny, s našim zubným robotom CEREC sme skrátili počet návštev potrebných na zhotovenie keramickej korunky či mostíka na minimum. S keramickou korunkou tak môzete odísť za necelú hodinku. O niečo dlhšie trvá zhotovenie mostíka. Bližšie informácie nájdete v tejto sekcii.

Zubné implantáty

Vďaka modernému vybaveniu od spoločnosti SIRONA sme schopní z trojrozmernej CT snímky a trojrozmerného odtlačku z vašich úst získaného s našim CERECOM vytvoriť implantačnú šablonu, ktorá nás počas celého zákroku zavedenia implantátu naviguje tak, aby implantát bol v ideálnej polohe. To je veľmi dôležité pre jeho dlhodobú funkciu. S týmto vybavením vopred vieme určiť polohu korunky ktorú bude niesť implantát, k tomu vieme prispôsobiť aj polohu implantátu v programe a následne si túto šablonu vyrobíme, alebo necháme vyrobiť v externej spoločnosti. Takýmto spôsobom sa vieme vyhnúť nutnosti odklápať sliznicu z povrchu kosti. Celé poimplantačné hojenie je tak oveľa rýchlejšie. Bližšie informácie nájdete v tejto sekcii.

Naša ambulancia

V Liptovskom Hrádku už na termín nemusíte čakať
U nás máme všetky prístroje a materiály priamo na klinike, všetko vybavíte u nás. Nepošleme Vás po RTG alebo CT snímok na iné miesto, a na korunky či iné keramické náhrady nemusíte čakať, pretože máme prístroj CEREC, ktorý dokáže vyrobiť na mieru korunku, fazetu či bielu keramickú plombu na počkanie. V pohodlí novej kliniky vyriešime bez stresu a bez čakania čokoľvek, čo budete pre zdravé a krásne zuby potrebovať. Budeme sa Vám venovať, aby ste mali z návštevy zubára dobrý pocit a dostali kvalitné ošetrenie.

Naša spoločnosť MDDr. Filip Langer s.r.o.

Naša spoločnosť sa zaoberá poskytovaním lekárskej starostlivosti v špecializačnom obore zubné lekárstvo.

Odborným zástupcom spoločnosti je MDDr. Filip Langer. Spoločnosť vznikla v roku 2011. Ponúkané zákroky a výkony v širokom rozsahu nášho oboru. Naša ambulancia ich prezentuje pomocou tejto webovej stránky e-zubár.sk.

V ordinácii používame moderné, ale aj osvedčené technológie, ktoré nám pomáhajú docieliť, aby ste po našom ošetrení odchádzali spokojní.

Poznatky z našej každodennej praxe sa snažíme odovzávať aj našim budúcim kolegom, ktorým v našich priestoroch vždy radi umožňujeme výkon prázdninovej praxe. Túto možnosť využili naši budúci kolegovia z Palackého univerzity v Olomouci. Pomáhame s praktickou výukou budúcich stomatologických asistentov Strednej zdravotnej škole v Liptovskom Mikuláši.

Samotná stránka vznikla v roku 2006 a už v tých časoch mala ambíciu slúžiť ako zdroj informácii pre širokú verejnosť. Dnes je tu možné nájsť stručný prehľad informácii o jednotlivých výkonoch v zubnom lekárstve, ktoré by mohli byť pre pacienta osožné.

Náš personál

MDDr.Filip Langer

Spromoval v roku 2010 na lekárskej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Od mája 2011 pôsobí vo vlastnej zubnej ambulancii. Špecializuje sa na 3D a CAD-CAM technológie, mikroskopickú stomatológiu, implantológiu a laserové ošetrenia.

Absolvoval kurzy venujúce sa 3D CAD-CAM a CBCT techológiám v sídle spolčnosti Sirona v Nemeckom Bensheime.

Laserovej stomatológii a aplikaciám na mäkké a tvrdé tkanivá sa venuje od roku 2011. Zúčastnil sa rozsiahlych školení v laserovom centre FOTONA v Slovinskej Ľubľane. O možnostiach v yužitia laseru v stomatologickej praxi sám prednášal a viedol workshop na jednom z najvýznamnejších kongresov v Českej a Slovenskej republike -Pražských dentálnych dňoch - PDD 2015.

Taktiež navštevoval III. curriculum v Piešťanskej Implant and aesthetic academy, kde získal poznatky v oblasti implantológie od popredných slovenských impalntológov.

bc.Miroslava Nemcová

Spromovala v roku 2009 na fakulte zdravotníctva UPJŠ v Košiciach. V našej ambulancii pracuje od novembra 2013.

Mgr. Kristína Lietavová

Spromovala v roku 2010 na fakulte ošetrovateľstva a zdravotníckych odborných štúdii SZU v Bratislave. V našej ambulancii pracuje od januára 2015.