blog

Entonox- rajský plyn

Posted by Filip Langer on Apríl 22, 2014
Rajský plyn Vás zbaví i toho najťažšieho strachu zo zubného ošetrenia. U detí nahradí ošetrenie v celkovej anestézii. A za niekoľko minút po výkone ste opäť ready.
KEDY SA ENTONOX POUŽÍVA?
Entonox je účinné analgetikum pre potlačenie strachu zo zákroku a krátkodobej bolesti pri vpichu lokálnej anestézie. Jeho použite zaistí analgetické a sedatívne účinky pri Vašom plnom vedomí. Má minimum nežiaducich účinkov a jeho použitie je veľmi jednoduché. Entonox má rýchly nástup a ústup účinku(v priebehu niekoľkých minút). Je ideálny pre detských pacientov a pacientov, ktorí trpia strachom z lekára, či ošetrenia v ich ústach. Entonox sa hodí pre všetky typy ošetrenia v zubnej ambulancii.
AKO SA ENTONOX APLIKUJE A AKO PÔSOBÍ ?
Aplikácia Entonoxu je veľmi jednoduchá. Vdychuje sa pomocou nádychového ventilu ústami alebo nosom tesne pred zahájením ošetrenia, či pred aplikáciou lokálnej anestézie. Taktiež je možné podávať Entonox po celú dobu výkonu pomocou nosnej masky. Nástup účinku je veľmi rýchly, analgetický účinok sa objavuje už po 9-12 vdýchnutiach. Účinok rýchlo odznieva v priebehu niekoľkých minút. Za 15 minút po ukončení inhalácie môžete odísť a po 30 minútach už môžete dokonca aj riadiť automobil, to pri použití iných liečiv nie je v tak krátkom čase možné.
JE POUŽITIE ENTONOXU BEZPEČNÉ?
Výhodou Entonoxu je minimum vedľajších účinkov. Jeho použitie je bezpečné pre väčšinu bežných ochorení (vysoký krvný tlak, alergie, ochorenie štítnej žľazy..) u ktorých by podanie iných tlmiacich prostriedkov mohlo byť rizikové. Niekedy sa pri jeho aplikácii dostavuje eufória, ľahká závrať prípadne mierna nevoľnosť. Tieto pocity sa po ukončení inhalácie rýchlo stratia.
JE BEZPEČNÝ AJ PRE DETI?
Tento prípravok sa používa v zahraničí, a aj na našom trhu už dlhú dobu v pôrodníctve, pri rôznych bolestivých vyšetreniach a v prípade potreby odberov rôznych tkanív. Práve dlhodobé dobré výsledky z pôrodníctva, kedy sa plyn podáva rodičkám aj po dobu niekoľkých hodín sú jasným dôkazom nezávadnosti prípravku. Všetky nežiaduce účinky podávaných látok sú v tomto obore obzvlášť bedlivo sledované a to v zmysle dopadov na rodičku, ako aj na práve sa rodiace dieťa. Tento prípravok je schváleným liečivom úradom pre kontrolu liečiv.
KDY NIE JE MOŽNÉ ENTONOX PODAŤ?
Medzi kontraindikácie podania Entonoxu patria hlavne pľúcny emfyzém, stavy po operáciách srdca a liečbe srdca, či niektoré ochorenia spojené s nedostatkom vitamínov skupiny B.
Online prihláška do ZP UNION

Potrebjete veľký rontgen OPG, či zubné CTčko?

Posted by Keith Beauvais on Apríl 12, 2014
Naše moderné RTG zariadenie je dostupné nie len pre našich pacientov, ale aj pre pacientov od iných lekárov.
Snímkujeme v priebehu celého týždňa počas ordinačných hodín, ale aj v sobodtu od 10:00 do 12:00.
Cena za OPG je 15euro, za CT je 25euro.
objednajte sa telefonicky na 0445209240