blog

Laser Dr.Smile Simpler-výkonný diodový laser

Posted by Filip Langer on Apríl 22, 2014
Ak váš zubný lekár používa najmodernejšiu technológiu, predstavuje to výhody pre obe strany. Zubárovi sa pracuje pohodlnejšie a pacientovi to prináša nižšiu bolestivosť a vyššiu kvalitu zákroku (vyššiu estetickú úroveň a vyššiu úspešnosť zákroku). Nástup laserovej technológie do zubnej medicíny znamenal veľký posun vpred. Takouto výhodou je aj tzv. diódová laserová terapia. Ak váš zubný lekár používa najmodernejšiu technológiu, predstavuje to výhody pre obe strany. Zubárovi sa pracuje pohodlnejšie a pacientovi to prináša nižšiu bolestivosť a vyššiu kvalitu zákroku (vyššiu estetickú úroveň a vyššiu úspešnosť zákroku). Nástup laserovej technológie do zubnej medicíny znamenal veľký posun vpred. Takouto výhodou je aj tzv. diódová laserová terapia. Náš prístroj je kompaktný diódový laser určený pre veľké množstvo indikácií v orálnej chirurgii, endodonciialebo pri podpornej liečbe v parodontológii. Je ideálny pre ľahšie zákroky predovšetkým v oblasti mäkkých tkanív v ústnej dutine a tých indikácií, pri ktorých je vhodné použiť laser s nižšou energiou.
Použitie lasera je pohodlné pre zubára a zabezpečuje vysokú presnosť zákroku v ústnej dutine (pretože laserová energia sa sústreďuje do jedného malého bodu). Jeho použitie predstavuje pre pacienta zníženie krvácavosti pri samotnom stomatologickom výkone, nízku pooperačnú bolestivosť, minimálny opuch a minimalizovanie jaziev. Zároveň diódový laser spôsobuje dekontamináciu ožiarených častí tkaniva a tak predstavuje efektívnu ochranu proti infekciám.
V našej ambulancii používame najmodernejší druh lasera, ktorý má zvýšený výkon a preto redukuje dobu osvitu tkanív a tým skracuje čas samotnej procedúry. Po ošetrení moderným laserom sa tkanivá uzdravujú rýchlejšie a bez zbytočných komplikácií. Patentované sprejové chladenie vodou umožňuje redukciu tepelných účinkov a nižší pocit bolesti pacienta v priebehu ošetrenia aj po ňom.
Laser poskytuje špičkovú kvalitu pre celý rad ošetrení – je indikovaný napr. pri hnisavých zápaloch, drenáži, drobných nádoroch v ústnej dutine, pri nezhubných nádoroch v ústnej dutine, fistulách, pri chirurgickom odstránení ďasna (gingivektómii), chirurgii mäkkých tkanív (gingivoplastike) a pri liečení herpesu. Účinne funguje aj pri liečení zápalov v okolí implantátov. Používa sa ako pomocný nástroj v parodontológii - samostatne a selektívne rozpozná nánosy zubného kameňa a pomocou vizuálnych a akustických signálov umožní ich ú plné odstránenie aj z ťažko dostupných miest.
Laser sa používa aj pri liečení mykóz, pri sterilizácii koreňového kanálika a to sme spomenuli len malú časť z možných indikácií. Laser je pravdepodobne tým najmnohostrannejším nástrojom v ordinácii vášho zubného lekára. Používa sa aj pri kozmetických výkonoch – napr. pri bielení aktivuje bieliaci gél. KaVo laser umožňuje šetrné a účinné zákroky bez komplikovaného a zdĺhavého hojenia. Zmenšuje riziko pooperačných zápalov.
Moderní stomatológovia majú vďaka nemu k dispozícii prístroj, s ktorým je možné aj náročné zásahy vykonávať rýchlo, spoľahlivo a dôkladnejšie. Navyše sú bezbolestné a šetrnejšie k zubom, zubnej hmote a tkanivám ústnej dutiny.
Online prihláška do ZP UNION

Potrebjete veľký rontgen OPG, či zubné CTčko?

Posted by Keith Beauvais on Apríl 12, 2014
Naše moderné RTG zariadenie je dostupné nie len pre našich pacientov, ale aj pre pacientov od iných lekárov.
Snímkujeme v priebehu celého týždňa počas ordinačných hodín, ale aj v sobodtu od 10:00 do 12:00.
Cena za OPG je 15euro, za CT je 25euro.
objednajte sa telefonicky na 0445209240